Warsztaty

Jeśli chcielibyście Panstwo wziąć udział w naszych warsztatach zachęcamy aby przekazać informację Waszemu doradcy metodycznemu aby napisał do nas na adres:  warsztaty@nowik.com.pl  lub sami się skontaktujcie i zorganizujemy to razem.

 

Aktualna lista warsztatów prowadzonych przez Wydawnictwo Nowik: 

  • “Matematyka na planszy”
    Matematyczne gry planszowe i karciane dla szkoły ponadgimnazjalnej i gimnazjum. Czy zadanie matematyczne można przenieść na planszę? Nie od dziś wiadomo, że matematyka uchodzi za przedmiot nielubiany w szkole przez większość uczniów. Traktowana jest jako dziedzina nieprzydatna w codziennym życiu, zło konieczne, przez które trzeba przejść, by zakończyć pewien etap edukacji pomyślnie zdanym egzaminem maturalnym. Czy możemy jakoś to zmienić? Oczywiście TAK! A jak sprawić, by matematyka przestała się kojarzyć z nudnymi lekcjami i liczbami, czy nieprzydatnymi i niezrozumiałymi symbolami? Matematyka na planszy może być  na to odpowiedzią!
  • „Jak wykorzystać kostki na lekcjach matematyki”
    Kostka – zabawka, gra, pomoc edukacyjna, którą prawie każdy nauczyciel matematyki ma w szufladzie. Ale jak jeszcze możemy wykorzystać kostkę na lekcjach i to na różnych poziomach? Jak modyfikować gry, przy których uczniowie już ziewają? Warsztaty pokazują także wykorzystanie innych kostek niż klasyczna sześcienna. Pouczmy się matematyki przy wykorzystaniu kostki dziesięciościennej. Czy wiesz jakie jest najczęstsze zastosowanie kostki 30ściennej?
  • “Dlaczego warto stosować łamigłówki na lekcjach”
    Warsztaty starają się odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego edukacja potrzebuje łamigłówek? I czym w istocie są łamigłówki? W trakcie prezentowane są najciekawsze łamigłówki zarówno książkowe z serii Pan Pytajnik jak i wybrane zręcznościowe i manualne.